Futbola kluba infrastruktūra

Stadions “Daugava”
Liepāja, Jūrmalas parks 3, LV-3401

futbola kluba infrastruktūra

 

Liepājas galvenā sporta arēna ir stadions „Daugava”. Tā vēsture aizsākas 1922. gadā, kad pilsētas „strādnieku sporta biedrība” vērsās pie pilsētas vadības, lai tai ierāda vietu sporta laukuma ierīkošanai. Beigu beigās tika uzbērti vaļņi, bet tiem pa vidu tika ierīkots futbola laukums un skrejceliņi. Uz uzbēruma, kas atradās jūras pusē, tika uzbūvētas 500 skatītāju vietas un pilsētas 300. gada dienas svinībās 1925. gada 14. jūnijā stadions tika oficiāli atklāts.

1933. gadā stadionu nodēvēja par „Pilsētas stadionu” un tas tika nodots visu Liepājā esošo sporta biedrību lietošanai. Divus gadus vēlāk tika labiekārtotas ģērbtuves, skrējēju celiņi un citi vieglatlētikas sektori. Sporta karaliene stadionā dominēja līdz pat otrā pasaules kara sākumam. Kara laikā tajā tika pat ierīkots lidlauks, bet pēc Vācijas kapitulācijas stadionā notika vērienīgi rekonstrukcijas darbi. Stadionā tika izbūvētas koka tribīnes 1000 skatītāju vietām un jaunas ģērbtuves ar dušu.

1945. gadā no stadiona „Olimpija” uz „Daugavu” (tieši šajā gadā stadions ieguva savu tagadējo nosaukumu par godu sporta biedrībai, kurai tas tobrīd piederēja) pārcēlās futbols. No šā brīža sporta karalis kļuva par saimnieku stadionā, protams, netika aizmirsts arī par vieglatlētiku. No četrdesmito gadu vidus līdz pat piecdesmito beigām „Daugavas” stadions kļuva par liecinieku deviņiem futbola čempiona tituliem. Tajā laikā uzspēlēm tajā ieradās tādi slaveni Padomju Savienības klubi kā Maskavas un Tbilisi „Spartak” un Maskas „Torpedo” un VVS.

Pagājušā gadsimta sešdesmito gadu sākumā stadionā tika uzceltas dzelzsbetona tribīnes ar 5000 skatītāju vietām, tika uzcelts paviljons ar ģērbtuvēm dušas telpām, bet pakotāju un svarcēlāju treniņu nodarbībām tika ierīkota treniņu zāle.

Sešdesmito un septiņdesmito gadu mijā arēnas vieglatlētikas sektori un skrejceliņš tika pie bituma seguma, bet futbola laukums pie jauna zālāja. Vēlāk, astoņdesmito gadu beigās, vieglatlētikas sektori tika pie jauna gumijas seguma, bet sportistu un treneru labsajūtai tika uzcelta jauna divstāvu ēka ar ģērbtuvēm, dušām un administrācijas telpām. Pie reizes arī rezerves futbola laukums tika pie sintētiskā seguma.

Pēc tam, kad deviņdesmito gadu beigās „Liepājas metalurgs” pārņēma futbola komandu, „Daugavas” stadiona tribīnēs koka solus nomainīja plastmasas sēdekļi. 2001. gada pavasarī savu kārtu sagaidīja ēka, kurā spēlēm gatavojās futbolisti. Pēc kapitālā remonta ēka kļuva par veselu kompleksu, kurā bija ģērbtuves, trenažieru zāle un sauna ar baseinu. 2003. gadā tika veikti futbola laukuma drenāžas darbi un uzklāts no Somijas atvests zālājs. 2005. gadā „Daugavas” stadions, pēc tribīņu rekonstrukcijas, ieguva mūsdienīgas arēnas izskatu. Virs galvenās tribīnes tika uzbūvēts jumts un no jauna uzcelta VIP loža. Tāpat uzcēla trīsstāvu informācijas māju un jaunu krāsainu tablo. Stadionā ir iekārtota informācijas aleja, kur var iepazīties ar Liepājas futbola vēsturi un visu „Liepājas metalurga” futbola komandu rezultātiem.

Liepājas stadions „Daugava” tiek uzskatīts par vienu no labākajiem futbola stadioniem valstī un ir izpelnījies vairākkārtējas atzinības.

Stadions “Olimpija”
Liepāja, Zvejnieku aleja 2/4, LV– 3401

1920. gadā Liepājā populārākā sporta biedrība „Olimpija” no pilsētas varas vīriem saņēma atļauju Kūrmājas prospekta galā iekārtot futbola laukumu un velotreku. Tieši šajā futbola laukumā trenējās un spēlēja septiņkārtējā pirmskara Latvijas čempione futbolā „Olimpija”.

Deviņdesmito gadu sākumā stadionā, kurš padomju laikos tika saukts par „Dinamo”, tika rīkoti gan stadionmotokrosi, gan autosacīkstes. Bet vēlāk tas tika pilnībā nolaists. Tikai no brīža kad to savā aprūpē pārņēma FHK „Liepājas metalurgs” stadions sāka savu atdzimšanu. 2001. gadā tur sākās vērienīgi labiekārtošanas darbi.

Tagad stadionā ir četri futbola laukumi. Trīs no tiem ir dabīgā seguma, bet viens mākslīgā. Tāpat FHK „Liepājas metalurga” Leona Valinska Jaunatnes futbola centra” vajadzībām ir iekārtotas ģērbtuves un trenažieru zāle.

Leona Valinska stadions
Liepāja, Raiņa parks, Zemnieku un Parka ielas krustojumā

Šis stadions atrodas vienā no pilsētas parkiem – Raiņa parkā. Pēc tam kad pilsētas galvenajā stadionā „Daugava” tika uzklāts jaunais zālājs, tā vecais uzreiz nonāca šajā futbola laukumā. No sākuma šeit spēlēja meistarkomandas dublieri, bet tagad, tas tāpat kā stadions „Olimpija” ir nodots FHK „Liepājas metalurgs” Leona Valinska Jaunatnes futbola centra” rīcībā.